В центре внимания

Чи реалізують 1 січня ультиматум власникам газових колонок

Чи реалізують 1 січня ультиматум власникам газових колонок

З 1 сiчня 2016 року 280 тисяч домогосподарств, що користуються газом для пiдiгрiвання води, але не мають лiчильника, можуть залишитися без енергопостачання.

Про це повiдомила прес-служба НАК "Нафтогаз України".

"Згiдно з вимогами законодавства України, з 1 сiчня 2016 року газопостачання для домогосподарств, що користуються газом для пiдiгрiвання води, має здiйснюватися лише за умови наявностi лiчильникiв", -- повiдомляє компанiя.

Та чи справдi в "Нафтогазi" реалiзують цю погрозу? Ми розпитали про це члена спостережної ради Iнституту енергетичних стратегiй Юрiя Корольчука.

-- Чому встановлення лiчильникiв для тих, хто користується так званими газовими колонками для пiдiгрiвання води, стало такою нагальною справою?

-- Зрозумiло, що лiчильники потрiбнi для того, щоб краще контролювати витрати газу, та щоб у результатi люди платили за реально спожите. Однак дров у вогонь пiдкинуло квiтневе рiшення Кабiнету Мiнiстрiв про зменшення нормативiв споживання газу для споживачiв без газових лiчильникiв. Зокрема, для тих, хто використовує водонагрiвачi, норматив знизився з 18 до 9 кубометрiв газу на мiсяць на одну особу. Частина споживачiв побачили, що без лiчильникiв їм буде вигiднiше. Отож чимало українцiв навiть кинулися писати заяви про вiдмову вiд приладу облiку, навiть якщо вiн був встановлений ранiше.

Зрозумiло, що в "Нафтогазi" були, м'яко кажучи, не в захватi вiд такої тенденцiї. Тому знайшли законодавчу можливiсть змусити всiх людей, якi користуються газовими колонками, встановити прилади облiку до початку 2016-го.

-- Люди мають робити це своїм коштом?

-- Нi. Встановлюють лiчильники за грошi облгазiв. Однак як би тi не старалися, а встановити 280 тисяч приладiв облiку до кiнця року не встигнуть. Для порiвняння скажу, що в середньому протягом останнiх 20 рокiв встановлювали по 500 тисяч лiчильникiв на рiк, тобто по 41 тисячi на мiсяць. Так рiзко почати працювати в кiлька разiв швидше, нiж зазвичай, облгази не зможуть.

-- Але ж "Нафтогаз" погрожує перекрити газ частинi споживачiв...

-- Не думаю, що ця погроза буде реалiзована. По-перше, як я вже казав, частина споживачiв не зможе встановити лiчильники до нового року не зi своєї вини. По-друге, навiть якщо людина, припустимо, не впустила до себе в домiвку представникiв облгазу, це ще не привiд припиняти їй постачання. Може, її вдома немає, може, взагалi за цiєю адресою певний час не проживає чи в лiкарнi перебуває. Щоб був юридичний привiд перекрити трубу, треба, щоб особа пiдписала документ з вiдмовою встановити газовий лiчильник.

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

27.12.2015 12:49 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.