В центре внимания

Десять країн ЄС виступили проти газопроводу "Північний потік-2"

Десять країн ЄС виступили проти газопроводу

Уряди десяти європейських країн звернулися до Єврокомісії з листом, в якому вказують, що будівництво "Північного потоку-2" не відповідає інтересам Євросоюзу.

Як відомо, група європейських компаній постачальників газу у вересні підписали угоду з "Газпромом" про розширення "Північного потоку" до Німеччини в обхід України.

Лист написаний від імені урядів Болгарії, Чехії, Естонії, Греції, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії і Словаччини. В ньому країни-підписанти вказують на те, що проект має пройти ретельну перевірку закликали до "широкого обговорення" "Північного потоку-2" наступного місяця на саміті ЄС.

"Розширення "Північного потоку" для постачання додаткових обсягів газу прямо в Німеччину може мати серйозні наслідки для Києва та країн ЄС", – зазначено у листі.

"Збереження маршруту транспортування через територію України є стратегічним інтересам ЄС в цілому, а не тільки з енергетичної точки зору безпеки, а також послужить зміцненню стабільності у східноєвропейському регіоні", – додають автори послання.

Як відомо, Єврокомісія хоче знизити залежність від Росії, яка постачає близько третини енергоресурсів.

В ЄК вже заявили, що розширення "Північного потоку" ретельно перевірять на відповідність законодавству і що його пріоритетом є диверсифікація постачальників зі збереження за Україною статусу транзитної країни.

"Україна є безпечним транзитним маршрутом. Газ повинен йти через Україну", – заявив єврокомісар з комісар з питань енергетики та клімату Мігель Аріас Каньете.

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

28.11.2015 17:51 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2024 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.