В центре внимания

Експерт розповів, в які банки безпечно вкладати кошти

Експерт розповів, в які банки безпечно вкладати кошти

Восени депозити почали повертатися в банки. На 1 листопада на рахунках в банках населення зберігало 389,4 млрд грн, що на 16,6 млрд більше, ніж попереднього місяця.

Про це повідомляє Національний Банк України. Україна дійшла дна кризи й починає відновлювати економіку, повертається довіра до банківського сектору, – розповів директор департаменту аналітики компанії «Простобанк консалтинг» Володимир Паюк.

«Середня ставка за звичайними депозитними програмами, які розраховані на один рік, в середньому по 50 банках становить 18,5 відсотка у гривні. З осені середні ставки по депозитах знижуються. Для економіки це добре, бо дешевшими будуть кредити.

Перед Новим роком банки пропонують багато акційних вкладів, ставки по яких вищі середніх – 25 відсотків і вище. У звичайному депозиті подібна ставка доволі ризикована. Але треба дивитися банк. Така ставка може бути й у невеликого хорошого банку при певних умовах. Наприклад, при сумі вкладу від 500 тисяч гривень. Чим вища сума вкладу, тим вища ставка.

Вкладати більше 200 тисяч гривень, які захищені Фондом гарантування вкладів, я не раджу. Крупну суму краще поділити на кілька вкладів й покласти в різні банки. Трохи втратите у відсотковій ставці, але будете спокійними, що в разі проблем з банком цей депозит повернеться рано чи пізно», – інформує експерт.

Також Паюк розповів на які пункти слід звернути увагу, перед тим, як підписувати депозитну угоду?

«На ті, де говориться про можливість дострокового повернення депозиту. Цього року внесли внесли зміни у Цивільний кодекс. І тепер є депозити, які можна розривати достроково, і такі, які банк не поверне достроково під будь-яким приводом. В останньому випадку, ви повинні бути впевненими, що ці гроші не будуть потрібні весь час, на який ви їх розміщуєте в банку», – йдеться в коментарі.

Також економіст повідомив, які банки має обирати населення.

«За інформацією від Нацбанку, невеликі банки третьої й четвертої групи будуть проходити різноманітні стрес-тести. Їм потрібно докапіталізуватися до середини 2016 року на досить суттєві суми. І багато з цих банків можуть покинути ринок. Поки що розміщувати депозит довше, ніж на півроку в невеликі банки досить ризиковано.

Є рейтинги міжнародних кредитних рейтингових аґенцій, українських агенцій. Але не завжди ці рейтинги відповідають дійсності. Банки можуть маніпулювати своєю звітністю. Наприклад, недоформувати резерв, але показати прибуток за рік. А доформовувати резерв на початку року. На 1 січня вони будуть з прибутком, а по факту, їм треба було сформувати резервів на суму, більшу, ніж показаний прибуток.

Знайти сайт, за яким можна оцінити річне зростання якогось банку дуже складно. Тим більше пересічним громадянам.

Перед тим, як довіряти гроші якомусь банку, треба, принаймні, продивитися публікації на фінансових форумах. Якщо пишуть, що якийсь банк має проблеми й не повертає депозити, варто відкинути наміри про вклад в ньому. Навіть, якщо він пропонує привабливі ставки і його відділення біля вашого будинку. Краще обрати банк з меншими відсотками, але без таких проблем.

Якраз банки з іноземним капіталом, які належать до великих європейських банківських груп, одні з найнадійніших. Вони мають материнські структури, які проходять аудит на Заході. Їхні українські філії зобов’язані звітувати за всіма правилами материнських структур. У них не виникає ситуацій із невиплатами депозитів. У випадку проблем вони отримують докапіталізацію від материнської структури. Але такі банки мають ставки, суттєво нижчі, ніж в середньому по ринку», – повідомив Паюк.

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

13.12.2015 19:46 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.