В центре внимания

Енергетика переходить на надзвичайний стан

Енергетика переходить на надзвичайний стан

Введені тимчасові надзвичайні заходи на ринку електроенергії.

Про це йдеться в розпорядженні Кабінету Міністрів від 9 грудня.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ввів надзвичайний стан в енергетиці України, який триватиме протягом одного місяця.

Урядове розпорядження від 9 грудня 2015 року № 1296-р, оприлюднене на Урядовому порталі 14 грудня, було ухвалене на пропозицію Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Воно набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і діє протягом місяця.

Зазначається, що акт ухвалено «з метою подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії у зв'язку з виникненням аварійних ситуацій в об'єднаній енергетичній системі України, викликаних пошкодженням електроенергетичних установок, їх елементів, споруд, та забезпечення надійної, безперебійної (стабільної) роботи об'єднаної енергетичної системи України».

Зокрема, серед зазначених заходів: корекція тарифів на виробництво електроенергії, встановлення додаткових платежів - надбавок і знижок - виробникам енергії, корекція тарифів на передачу енергії, зміна алгоритму розподілу коштів оптового ринку.

Крім того, Укренерго доручено визначити допустимий рівень зниження резервів енергогенеруючих потужностей і встановити графіки та обсяги виробництва електроенергії окремими компаніями.

Укренерго також має встановити тимчасові обмеження у виробництві та пропускних потужностях міждержавних енергомереж і здійснювати контроль за виконанням завдань щодо обмеження у споживанні.

Нагадаємо, 20 листопада в Херсонській області були пошкоджені опори ліній, що поставляють електроенергію в окупований Крим. 22 листопада півострів опинився повністю відключеним від української енергосистеми. У Криму було введено режим НС. Активісти Громадської блокади Криму перешкоджали відновленню енергопостачання Криму, вимагаючи від окупантів звільнення політичних в'язнів.

8 грудня, за узгодженням з Меджлісом кримських татар і штабом громадянської блокади Криму, постачання електрики з енергосистеми України поновилося по одній ЛЕП.

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

19.12.2015 15:13 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.