В центре внимания

Ціни на взуття зросли у рази і нині сягають кількох тисяч

Ціни на взуття зросли у рази і нині сягають кількох тисяч

Взуття у крамницях подорожчало буквально за кілька днів.

Життя в Україні дорожчає щодня, навіть елементарні речі стають недоступними для пересічних громадян. Якщо ще рік-два тому речі хоч і були невиправдано дорогими, та все-таки можна було знайти що-небудь доступне, то зараз ціни захмарні і зекономи вдасться хіба що не купуючи нічого. Та, якщо від дорогого плаття чи костюма відмовитися можна, то взуття купувати доведеться – не ходити ж босоніж. Та купівля нової пари стане відчутним ударом по кишені. Адже навіть на взуття зі шкірозамінника ціни в крамницях та на ринку стартують із 580-600 гривень. В Інтернет-магазинах вартість взуття зросла також. Так само недешево коштує воно і на «секонд-хендах».

У крамницях дешевше можна знайти старі колекції

Взуття у крамницях подорожчало буквально за кілька днів. Трохи дешевше продають те, що залишилось з торішньої-позаторішньої колекції. Але там обмежений вибір моделей та розмірів. Взуття вартує тут від 750 гривень і сягає 5000 гривень. Навіть за дитяче доведеться віддати зо півсотні. Цікаво й те, що ціни в деяких крамницях та на ринку почала зазначати у валюті, що, через проблеми з купівлею валюти, робить його ще дорожчим.

- Нещодавно заходила до крамниць, шукала туфлі. Ціни мене просто вразили. На покупку багатьох пар навіть місячної зарплати не вистачить. Думаю, для багатьох наразі купити що-небудь просто нереально. Наприклад, польське бюджетне взуття, яке ще рік тому коштувало близько 700 гривень, в той день, коли була у крамниці, вартувало 75 доларів, що по курсу, котрий тоді становив 32 гривні за долар, виходило вже 2400 гривень. Себто ціна зросла в 3,5 раза. Натомість заробляти ми ж більше не стали. В іншій крамниці бачила, що туфлі вартують взагалі близько 4000 гривень. Якщо ж таки добре пошукати та поторгуватися, то балетки можна придбати за 580 гривень, та це зі старих завозів. Нові ж моделі коштують у межах 1000 гривень, - каже чернівчанка Галина Мандзюк. – Якщо ж звернути увагу на виробників, то вітчизняне взуття коштує дешевше, польське трохи дорожче, а ось про італійське та турецьке можна взагалі забути. Взуття зі шкірозамінника, яке взагалі завозять невідомо звідки, доступніше, та якщо врахувати, що воно не надто комфортне та й недовговічне, то така економія просто не має сенсу.

Ще одна болюча тема для батьків – дитяче взуття – коштує воно дорого, а вистачає на сезон, адже нога дитини росте швидко. Тому тут заощадити практично нереально. Тим паче, що хороше якісне взуття дороге, а носіння неякісного може призвести до проблем зі здоров’ям у майбутньому.

Продавці підвищення цін навіть на торішні завози пояснюють тим, що їм потрібні гроші на закупівлю нового товару та тим, що ціни зросли і на орендну плату на комунальні послуги, та й жити їм за щось потрібно. З одного боку, зрозуміти їх можна, а з іншого – що ж робити людям, які й так ледве зводять кінці з кінцями. Адже не кожен має можливість віддати зарплату за новеньку пару взуття.

В Інтернеті – також дорого

Любител шопінгу в Інетернет-крамницях кажуть, що подорожчання і їх не оминуло. Нині там ціни практично на рівні звичайних крамниць, а якщо ще врахувати, що іноді купуєш кота в мішку, то заощадити теж не завжди вдається.

- В Інтернеті купую одяг та взуття вже не один рік. Адже тут можна знайти щось особливе, не таке, як у всіх. До того ж частенько товари тут продають значно дешевше. Та цьогоріч з обновками не розбіжишся. Адже навіть в мережі товари продають досить дорого. Скажімо, ціни на чоловічі туфлі стартують здебільшого з 1000 гривень за пару, жіночі – з 900, балетки трохи дешевші – від 490 гривень. А ось непогане дитяче взуття стартує приблизно з 500-600 гривень, - каже чернівчанка Аліна Марчук. – Продають в Інтернеті й взуття, що вже було у вжитку. Тут ціни зазвичай встановлюють колишні господарі взуття і стартують вони з 400 гривень. Але тут є безліч нюансів: якість пари, наявність одного розміру, та й особисте ставлення покупця до цього.

В американських та європейських крамницях продають за тими ж цінами, що й раніше, для тих, хто там проживає, воно доступне. Там при бажанні та без завищення вимог можна знайти безліч доступних та якісних моделей. Є також крамниці, які пропонують доставку товарів з Китаю. Та через курс валют для нас вартість такого взуття наразі зросла суттєво, звісно ж, якщо немає на руках валюти. Якщо ж маєте долари – зекономити там справді можна.

За «секонд-хенд» – як за нове

Нині багато хто шукає доступні речі на «секонд-хенді». Але й там не все так доступно, як хотілося б. Взуття, котре практично нове, на ринку та в магазинах продають за 500-1000 гривень за пару, а то й дорожче. Але покупці кажуть, трапляється, що якість його краща, ніж нового, і носиться воно довше. До того ж модель може бути особливою, не такою, як в усіх.

З іншого боку, лікарі не радять носити чуже взуття, адже у кожної людини своя манера ходьби, відповідно до неї воно зношується і тому при носінні може виникати дискомфорт. Тому потрібно уважно оцінювати стан взуття і обирати хіба що не розношене. Для дітей взуття, яке носили, взагалі може бути небезпечним, адже впливатиме на правильність формуванні ступні.

Ще один варіант – взуття на вагу. Зрозуміло, що якість тут здебільшого далека від ідеалу. Та коштує воно зазвичай до 100 гривень за кілограм, себто купуючи пару, можна вкластися в 200-300 гривень. Та тут не купиш взуття дитині, та й сам двічі подумаєш про доречність такої покупки. Проте для тих, у кого справді немає грошей, – це єдиний доступний варіант.

Уляна ДЕЛІКАТНА

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

09.03.2015 12:06 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2024 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.