В центре внимания

Нові податки не вкладаються в рамки здорового глузду, - Супрун

Нові податки не вкладаються в рамки здорового глузду, - Супрун

У Бюджеті-2015 планується надходжень на 101 мільярд гривень більше, ніж за 2014 рік. Всі податки в Україні, крім податку на зарплату, збільшилися. І з'явилися нові − податок на нерухомість і податок на пенсію. Такі непродумані рішення можуть принести більше негативу, ніж користі, вважає експерт з питань бюджетної політики Людмила Супрун.

Кабмін оприлюднив плани по державних запозиченнях на цей рік. Уряд вирішив позичити близько 300 мільярдів гривень, а також отримати майже 366 мільярдів податкових надходжень. За рахунок чого планується зібрати таку суму податків, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповіла експерт з питань бюджетної політики Людмила Супрун.

За рахунок чого планується збільшення податкових надходжень?

− Зараз з числа платників податків фактично виключений Крим. Значна частина підприємств Донецької та Луганської областей також не є більше платниками до бюджету України. Тобто, якщо подивитися, як ці три території впливали на формування дохідної частини, то вони становили близько 25% загальних надходжень до державного та місцевих бюджетів. Тобто, треба відштовхуватися від того, що у нас було в 2014 або 2013 році. І віднімати звідси 25%.

Насправді, консолідований бюджет України не тільки не зменшено, його збільшено. До держбюджету планується надходжень на 101 мільярд більше, ніж за 2014 рік. Уявіть собі, який податковий тягар лягає на платників? А хто платить до держбюджету? Громадяни та підприємства − інших платників у нас немає.

Яка ситуація з податковими ставками?

− Насправді, всі податки не зменшилися, а збільшилися, крім податку на прибуток, тобто податку на зарплату. І з'явилися нові податки, наприклад, податок на нерухомість і податок на пенсію. Хоча за своєю суттю, пенсійні виплати − це не доходи громадян, це власні гроші населення, які були відкладені в момент, коли людина отримує зарплату, в спеціальний страховий фонд. І обкладати їх податком в даній ситуації, тим більше пенсію в розмірі 3 500 гривень, це просто ні в які рамки здорового глузду не вкладається.

А введення нового податку на нерухомість приведе до збільшення витрат населення, яке зараз вишукує копійки для погашення своїх боргів по комунальних платежах. Не враховується кількість людей, яка проживає в тій чи іншій квартирі. Просто механічно відраховувати податок на квадратні метри, напевно, теж неправильно. Тобто рішення спонтанне, стихійне, непродумане, і мені здається, воно буде викликати більше негативних емоцій, ніж якогось позитиву.

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

13.01.2015 14:48 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2024 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.