В центре внимания

Пенсії в Україні: Від судді та депутата до просто українця, – інфографіка

Пенсії в Україні: Від судді та депутата до просто українця, – інфографіка

Найбільше криза б’є по незахищених верствах населення – пенсіонерах. Всього їх понад 12 млн осіб. Живуть вони по-різному: одні отримують мінімальні 1074 грн на місяць, інші – майже 16 тис. грн.

Журналісти склали портрет середньостатистичного українського пенсіонера і порівняли його рівень життя з «колегами» з Польщі та Німеччини.

КОМУ ЩО. За підрахунками Пенсійного фонду України (ПФ) і Держслужби статистики, кожен третій українець – пенсіонер. В ПФ підрахували, скільки пенсіонерів і яку пенсію отримують (див. інфографіку).

Пенсії в Україні: Від судді та депутата до просто українця, – інфографіка

Як бачимо, 77% пенсіонерів, або троє з чотирьох, отримують пенсію за віком (на сьогодні це 60 років для чоловіків і 57,5 років для жінок, що не мають жодних вікових пільг при виході на пенсію – служба в армії, шкідливі умови праці, вислуга років). А таких пільговиків приблизно 6% або кожен 17-й. Ще 11% (кожен дев’ятий пенсіонер) – це інваліди. Кожен 20-й отримує пенсію по втраті годувальника (вона може бути більшою від власної). І менше 1% – ті, хто не заробив собі пенсію, але держава доплачує їм до прожмінімуму для непрацездатних, це 1074 грн (таку норму було введено в 2014 р.).

Гідними можна назвати пенсії у прокурорів (до 7000 грн), прийнятними – у чорнобильців, вчених і держслужбовців (3-4 тис. грн). І мізерний відсоток пенсіонерів – це народні депутати та судді – мають суперпенсії по 15-16 тис. грн (нагадаємо, їм зараз платять максимум 10740 грн, але з кожним підвищенням соцстандартів їхня пенсія зростає автоматично).

ПОРТРЕТ ПЕНСІОНЕРА. Зі статданих і соцдосліджень різних інститутів ми вивели середньостатистичний портрет українського пенсіонера. Виявилося, що «наш» пенсіонер – жінка, тому що, за статистикою, 60-річних і старше жінок у нас удвічі більше, ніж чоловіків. При цьому понад 50% таких дам самотні: вони вдови або розлучені. До речі, більшість українців-пенсіонерів стверджують, що їм на життя вистачає, і лише кожен шостий – це самотні городяни, у яких немає «дачно-городньої» підмоги, вважають свою пенсію недостатньою.

Ми також порівняли з нашим пенсіонером середньостатистичного поляка і німця. Вони також виявилися жінками. «Пані» в Польщі отримує в перерахунку в середньому 9000 грн. (або 1,5 тис. злотих), а максимальна пенсія в Польщі – 14,9 тис. грн. Правда, тут не платять неробам без трудового стажу. Її вік – 68 років, вона теж селянка, має 1-2 дітей і 2-3 онуків. Але ось вибір розваг для польських пенсіонерів широкий: для них існують спеціальні знижки на авіаквитки, поїзди (поляки в віці часто подорожують по країні), музеї, галереї, театри. Існують у Польщі й особливі «Клуби сеньйорів», в яких літнім людям влаштовують тренінги та майстер-класи.

Одні з найбільш забезпечених пенсіонерів у Європі – німці. Тут «фрау» – 72 роки, її середня пенсія близько 31 тис. грн, у неї 2 дітей і кілька онуків. Серед популярних розваг – робота і подорожі за кордон. Крім того, вони мають право на безкоштовні ліки та низку медпослуг.

Вы не поверите! Как такое вообще возможно?!

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

09.11.2015 8:21 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2024 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.