В центре внимания

Підготовка до опалювального сезону: битву програно?

Підготовка до опалювального сезону: битву програно?

За традицією, чим ближче до зими і виборів, тим більше влада звертає увагу на житлово-комунальне господарство. 2015 рік не став винятком. Ось уже кілька тижнів інформаційний простір рясніє повідомленнями про готовність країни до опалювального сезону, підтримку енергоефективності, надання субсидій та, звісно ж, ризики, з якими можуть зіштовхнутися українці у осінньо-зимовий період.

Так, тиждень, що минає, розпочався з критики експертами галузі пропозиції уряду щодо зниження мінімально допустимої температури в квартирах українців з 18 до 16 градусів за Цельсієм. Зокрема, екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко трактує цей факт, як сигнал, що взимку Україні забракне газу у сховищах і можуть виникнути проблеми з постачанням електроенергії. «Пропозиція влади щодо зниження мінімально допустимої температури в квартирах українців з 18 до 16 градусів за Цельсієм — ознака того, що, по-перше, на зиму не вистачить газу, а по-друге, можливі перебої з електроенергією у зв'язку з провалом підготовки запасів вугілля» - зазначає він.

Окрім цього, експерт припускає, що електричні мережі не зможуть забезпечити додатковий прогрів приміщень, якщо після зниження температури в квартирах, населення почне масово використовувати електронагрівальні прилади.

Також екс-міністр зауважив, що в багатьох країнах допускається більш низький температурний режим, ніж сьогодні в Україні, однак це рішення не уряду, а самого населення. «Наприклад, в Німеччині це вирішила не Меркель (канцлер Німеччини Ангела Меркель, – ред.), а самі люди - виходячи з своїх фінансових можливостей і високих цін на енергоресурси, вибирають собі температурний режим, аж до того, що регулюють температуру в різних кімнатах», — аргументував він.

До такого припущення експерти галузі констатували, що влада фактично вже «провалила» підготовку до опалювального сезону. На думку директора спеціальних проектів НТЦ «Психея» Геннадія Рябцева, про це свідчить раптовість урядової активності у питаннях підготовки до зими. «Фактично, уряд вже провалив підготовку до опалювального сезону 2015-2016, і нинішні потуги — лише невдалі спроби зберегти обличчя», – зазначив він.

У свою чергу у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства повідомляють про 70-відсоткову технічну готовність об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства до осінньо-зимового сезону. «Плани з підготовки до зими йдуть від місцевих органів влади, узгоджуються з Міністерством, яке робить моніторинг тих робіт, які виконують підприємства водопровідно-каналізаційного господарства – із заміни водопровідно-каналізаційних мереж, ремонту насосних станцій, ремонту елементів очисних споруд водопроводу та каналізації. Загалом підготовка йде за графіком» - зокрема наголосив днями заступник Міністра Мінрегіону Едуард Кругляк, додаючи, що до жовтня Міністерство очікує майже стовідсоткової готовності до зими об’єктів ВКГ.

Окрім того, за даними відомства, станом на 15 серпня ц.р. фактично до опалювального сезону вже підготовлено близько 16 тис. котелень (75% від плану); відремонтовано - 446 (72,6%); замінено 680 котлів (70,5%); відремонтовано - 166 (71,9%); замінено майже 232 км теплових мереж (73,4%); підготовлено майже 4 тис. центральних теплових пунктів (74,66%).

На звітну дату заготовлено 352,3 тис. тонн вугілля (68,5% від плану) та створено запаси рідкого палива в обсязі 54,5 тис. тонн (64,28%).

У регіонах триває процес оснащення багатоквартирних будинків побудинковими лічильниками. Станом на І півріччя 2015 року засоби обліку холодної води встановлені у 28,6% (41 321 буд.) будинків, гарячої води – у 15,9% (6 247 буд.), теплової енергії – у 34,7% (29 906 буд.).

За словами пана Кругляка, Мінрегіон не може запевнити населення, що аварій на комунальних мережах не буде. Що стосується водопровідно-каналізаційного господарства – вони можливі. «Я мушу зазначити, що аварії на водопровідній каналізації, на жаль, були, є і будуть. Основне завдання, щоб підприємства водопровідно-каналізаційного господарства мали достатні запаси матеріалів для локалізації і ліквідації аварій і для того, щоб вони могли успішно пройти осінньо-зимовий період» - сказав посадовець.

При цьому замміністра підкреслив, що з точки зору технічної (без політики та огляду на фінансову сторону) якоїсь серйозної стурбованості, що у країні будуть виникати аварійні ситуації надзвичайного характеру, у Міністерства поки немає.

Водночас уряд не стомлюється «піарити» державні програми підтримки енергоефективності та говорити, що приблизно кожен третій українець до початку опалювального сезону отримає субсидію на комунальні послуги. Зокрема, до 15 жовтня обіцяють, призначити 4,5 млн пільг на ЖКП. За словами Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, сьогодні вже більше 2 млн українських сімей повірили в те, що держава реально допомагає сплатити рахунки за житлово-комунальні послуги. А статистична інформація Мінрегіону свідчить, що з початку місяця за програмами стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів видано кредитів на загальну суму 321,3 млн грн. Втім, слідкуючи за динамікою відповідей в опитуванні «України Комунальної» щодо державних програм підтримки енергоефективності, серед українців переважають негативні настрої.

Цікаво, що на фоні енергетичних загроз і невирішених питань довкола підготовки до зими Україна збирається допомагати з електропостачанням Польщі. На початку тижня ДП «Укренерго» спільно з ДП «Енергоринок» та PSE S.A. підготували та уклали трьохсторонній договір про постачання електричної енергії з України до Республіки Польща для надання аварійної допомоги.

В «Укренерго» зазначили, що за цим договором «Енергоринок» надає польській енергосистемі допомогу за ціною, встановленою відповідною постановою НКРЕКП (0,075 євро за 1 кВт/год – ред.), а «Укренерго» уповноважено погоджувати чи відмовляти в наданні допомоги залежно від оцінки безпеки експлуатації української енергосистеми та технічних можливостей «Укренерго» та Добротвірської ТЕС.

«Максимальна величина аварійної допомоги по лінії електропередачі 220 кВ Добротвірська ТЕС - Замость складає 235 МВт», - повідомляє прес-служба «Укренерго».

Анастасія Люк

Он просто снимал море и пляж, как вдруг:

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

24.08.2015 1:38 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2024 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.