В центре внимания

Підприємців заганяють у підпілля

Підприємців заганяють у підпілля

Уряд «засіває» нововведеннями, як пшеницею на Новий рік. Не встигли звикнути до думки про один податок, як вже потрібно платити інший. І негайно, інакше – штраф. Саме такий подарунок до Різдва зробив уряд приватним підприємцям.

Починаючи з першого січня, усі малі підприємці, незалежно від того, отримують вони дохід чи ні, змушені сплачувати Єдиний страховий внесок (нагадаємо, що до кінця 2014 року підприємці, які не отримували доходу, звільнялися від виплати ЄСВ). Розмір його має бути не меншим за мінімальний страховий внесок, тобто 34,7% від мінімальної заробітної плати. Це 422,65 грн. у січні і 478, 17 грн. у грудні. Уникнути сплати неможливо. Себто до свят заробили непогано, тому діліться з державою. А не хочете – ваші проблеми. Звичайно, майже 500 гривень відчутно б`ють по сімейному бюджету, тому люди не бачать кращого виходу, як відмовитись від свідоцтв про підприємницьку діяльність.

Буковинка Марія (ім`я змінено) розповідає, що теж здала своє свідоцтво підприємця. Раніше вона не сплачувала ЄСВ, адже через погану торгівлю дуже мало заробляла. А кілька днів тому, коли подавала у реєстраційну службу чергову звітність, її поставили перед фактом – заплати ЄСВ, ще й заднім числом.

- Раніше перед запровадженням якихось змін у підприємницькій діяльності людям давали час, щоб обдумати, як діяти далі. А тут ніхто й не обмовився про щось, - бідкається пані Марія. - Звісно, люди здають патенти, адже платити щомісяця півтисячі – не кожному по кишені.

У реєстраційній службі жінці повідомили, що вона не перша «попалася». Тобто і перед нею, і ймовірно, після, люди здають свої свідоцтва. Однак і тут виникла проблема. Чернівчанин Дмитро розповідає, що в чергах до реєстраційної служби порядку немає. Стоять і ті, хто згортає підприємницьку діяльність, і ті, хто продовжує. Крім цього, людей залякали, якщо не вирішать як їм бути до 25 січня, будуть сплачувати штраф. От буковинці й дременули «закриватись».

У Чернівцях, за словами начальника інформаційно-комунікаційного відділу ДПІ у Чернівцях Наталії Бальон, таких людей 2015 року вже є 19. Однак зважаючи на те, що всі державні установи запрацювали лише з 12 січня, цих 19 людей назбиралось лише за тиждень.

Виходить, що люди воліють мати сьогодні якусь копійчину, ніж сподіватися колись на пенсію. Здається, паски затягують не на талії, а на шиї, адже вижити та ще й заробити щось законно у таких умовах практично неможливо. Тому дрібні підприємці, на свій страх і ризик, ідуть у тінь. А чиновники кажуть: ті, хто не сплачує податків, воює проти власної держави. Втім тут ще треба кілька разів перевірити, хто проти кого веде війну.

Автор: Яна МАРІЯНЧУК

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

26.01.2015 22:19 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.