В центре внимания

Підвищення тарифів на світло «обростає» суперечками

Підвищення тарифів на світло «обростає» суперечками

На тижні, що минає, в Україні зросли тарифи на електроенергію. Експерти галузі «б’ють на сполох» – підвищення цін на світло не супроводжується реформою енергоринку. Енергетики ж запевняють українців, що разом з тарифами росте і якість обслуговування.

Разом з першим днем осені в Україну прийшли підвищення цін на світло. З 1 вересня тарифи на електроенергію у середньому зросли до 62,8 коп. за кВт-год, що на 23% більше порівняно із тарифом, котрий діяв з 1 квітня. Відповідні зміни затверджені постановою №220 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26 лютого 2015 року.

Зокрема, для населення, яке споживає до 100 кВт-год електроенергії на місяць (150 кВт-год — для сільської місцевості), у тому числі, яке проживає у будинках, обладнаних кухонними електроплитами, тариф підвищився на 25% і становить 45,6 коп за кВт-год.

Вартість світла для населення, яке споживає від 100 до 600 кВт-год електроенергії на місяць збільшилася на 25% і складає 78,9 коп. за кВт-год.

Населення, яке споживає понад 600 кВт-год електроенергії на місяць тепер платитиме на 5% більше — 147,9 коп. за кВт-год.

Тариф для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії зріс на 25% і становить 45,6 коп за кВт-год. За такою ж ціною оплачуватимуть електропостачання мешканці гуртожитків, які підпадають під визначення «населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку».

Тариф для населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи (ОСББ), крім гуртожитків, з 1 вересня становить 78,9 коп. за кВт-год, що на 25% більше порівняно з попередніми цінами. За такими ж тарифами платитимуть за електроенергію релігійні організації, дитячі центри «Артек» і «Молода гвардія» та міський електричний транспорт.

Примітно, електроенергія, яка витрачається в багатоквартирних будинках та гуртожитках, а також в дачних та дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів, тощо) та освітлення дворів, східців і номерних знаків, відпускатиметься за тарифом 65,75 коп. за 1 кВт•год (без податку на додану вартість). Це на 25% дорожче, ніж було раніше.

При цьому, експерти галузі зазначають, що в Україні зростання тарифів відбувається без реформування енергоринку. Таку думку висловив голова «Бюро комплексного аналізу та програмування» Сергій Дяченко.

«Така цінова реформа синхронно мусить супроводжуватися реформою ринку і реформою системи соціального захисту. А цього не відбувається», – каже пан Дяченко.

Такої ж позиції дотримується й експерт «Київського інституту енергетичних досліджень» Світлана Голікова. Вона зауважує, що споживач, сплачуючи більше за електрику очікує покращення якості надання таких послуг. Натомість, за її словами, непоодинокими є віялові відключення, постачання за графіком тощо.

«З позиції держави – це її обов’язок трансформації ринку електричної енергії, щоб споживач міг отримувати принаймні в кількох постачальників якісну послугу, і тоді якщо він буде обирати, який постачальник дешевший йому», – зазначила експерт.

Енергетики ж запевняють українців, що підвищуються не лише тарифи на світло, а і якість обслуговування клієнтів. Так, у ПАТ «Київенерго» зазначають, що працюють над оперативністю консультування споживачів у центрах обслуговування. Зокрема, щоб заощадити час мешканців столиці та впоратися з проблемою перевантаженості таких центрів, з 1 вересня компанія запровадила спрощену процедуру укладання договорів на користування електричною енергією. Тепер, особам, які планують укласти або переукласти відповідний договір з «Київенерго» не потрібно займати чергу до спеціаліста — достатньо звернутися до адміністратора будь-якого з 12 центрів обслуговування клієнтів, заповнити бланк заяви та передати необхідний пакет документів.

Примітно, 1 вересня Україна включила в роботу міждержавну повітряну лінію електропередачі 220 кВ Добротвірська ТЕС – Замость (Польща) для експорту електроенергії в Польщу, згідно з трьохстороннім Договором про постачання електричної енергії з України до Республіки Польща для надання аварійної допомоги.

«Надання аварійної допомоги з електропостачання для держав-сусідів є загальноприйнятою практикою у європейських країнах. Фахівці нашого підприємства готові забезпечити безперебійне та надійне транспортування енергії до братньої країни», — зазначив в.о. директора ДП «НЕК «Укренерго» Юрій Касіч.

За зазначеним Договором ДП «Енергоринок» надає польській енергосистемі аварійну допомогу за ціною, встановленою відповідною Постановою НКРЕКП, а ДП «НЕК «Укренерго» уповноважено погоджувати чи відмовляти в наданні аварійної допомоги залежно від оцінки безпеки експлуатації української енергосистеми.

Наразі по лінії електропередачі 220 кВ Добротвірська ТЕС – Замость передається 135 МВт, при максимальній технічній можливості 235 МВт. Втім зазначається, що пріоритетом все ж є забезпечення балансу та надійності ОЕС України.

Сухое мясо из Японии, вы глазам не поверите!

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

07.09.2015 3:02 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2019 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.