В центре внимания

Приватбанк не зумів своєчасно погасити мільярдні борги перед Нацбанком

Приватбанк не зумів своєчасно погасити мільярдні борги перед Нацбанком

Приватбанк уклав додаткові угоди з НБУ про подовження строків погашення кредитів рефінансування з первісними строками погашення у лютому та березні 2015 року до жовтня поточного року. Загалом у лютому-березні Приватбанк мав повернути НБУ кредити на 10 млрд грн (по 5 млрд грн у кожному з місяців), які були залучені ним в березні-квітні 2014 року, йдеться у фінансовій звітності банку за минулий рік, підготовленій за міжнародними стандартами фінзвітності (МСФЗ).

У документі також відзначається, що угоди про пролонгацію позик були укладені в березні поточного року. Тобто, слід розуміти, в т.ч. після того, як у лютому, принаймні, частина боргів мала бути повернута регулятору…

Це не перший випадок в 2015 році, коли НБУ йде на зустріч системно важливому банку (в якому до того ж не працює тимчасова адміністрація, — ред.) та пролонговує рефінансування (і не виключено, що не в останнє, — ред.). Finbalance уже повідомляв, що Нацбанк погодив, зокрема, Ощадбанку перенесення строків погашення кредитів, балансова вартість яких на 31.12.2014 складала 17,58 млрд грн, з 31 березня 2015 року на 10 червня 2015 року. Така потреба виникла тому, що Ощадбанк переглянув строки погашення кредитів «Нафтогазом» перед ним з 31 березня 2015-го на 10 червня 2015-го.

У будь-якому разі, чому в Приватбанку виникла потреби в подовженні кредитів рефінансування?

Коротка передісторія. Як писав Finbalance, торік Приватбанк втратив близько 23% вкладів клієнтів та їх коштів на поточних рахунках, а це 34,9 млрд грн. Закрити цю дірку вдалося, насамперед, за рахунок рефінансування регулятора.

За даними НБУ, загалом за 2014 рік Приватбанк одержав від нього рефінанс на понад 30 днів на суму біля 20,8 млрд грн, з яких стабкредити склали 9,9 млрд грн (в абсолютному вимірі це був найвищий показник у банківській системі). Водночас у своїй звітності Приватбанк вказує дещо іншу суму – 19,9 млрд грн (можливо, це пов’язана з тим, що банк не враховує частину коротших позик, які були повернені торік). При цьому «Приват» запевняє, що на 31 грудня 2014 року його борг перед НБУ становив 18,36 млрд грн, збільшившись за минулий рік на 14,9 млрд грн.

У І кварталі 2015 року історія з відтоком/рефінансуванням НБУ продовжилася.

Приватбанк не зумів своєчасно погасити мільярдні борги перед Нацбанком

Так, у січні-березні обсяг валютних вкладів фізосіб у Приватбанку скоротився на суму близько 499,7 млн дол (-13,9%), а гривневих – на 2,3 млрд грн (-4,5%). Зростання портфелю вкладів юросіб у банку компенсувало лише приблизно половину відтоку депозитів населення: обсяг валютних вкладів юросіб збільшився на 251,3 млн дол (+19,9%), а гривневих – на 1,8 млрд грн (+13,1%). Як уточнює банк у своїй звітності за МСФЗ, відтік коштів клієнтів протягом січня-березня 2015 року склав 2,6 млрд грн

Разом з тим, за даними НБУ, в І кварталі «Приват» отримав від НБУ стабкредити на 7,8 млрд грн та ще 1,9 млрд грн – у квітні. Щоправда, Приватбанк у звітності вказує, що відповідна сума додаткових кредитів [мабуть, слід розуміти, без врахування пролонгації, — ред.] за перші 4 місяці-2015 склала 8,48 млрд грн.

Тут виникає питання, чому обсяг рефінансування у І кварталі суттєво перевищував фактичний відтік коштів клієнтів. Це пов’язано з тим, що частина нових кредитів регулятора все-таки йшла на виконання старих зобов’язанивату» перед ним (а відповідно, в березні відбулася пролонгація позик не всі 10 млрд грн, а на меншу суму)? Чи справа в чомусь іншому? Можливо, в надмірній щедрості Нацбанку?

Редакція Finbalance спробує отримати коментар у Приватбанку та НБУ з цього приводу.

Повышения пенсий не будет ближайшие полтора года:

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

24.05.2015 10:02 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2018 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.