В центре внимания

Субсидії можуть отримувати громадяни з доходами вищими за середні

Субсидії можуть отримувати громадяни з доходами вищими за середні

За умов чинної системи пільг і прогнозованого зростання цін і тарифів, переважна більшість домашніх господарств — у тому числі, і таких, які мають статки вище середнього, – буде мати право на одержання значної соціальної допомоги наступного року. Про це йдеться в оновленій редакції Меморандуму про економічну і фінансову політику, який в рамках співпраці з МВФ підписали Президент, прем’єр, глава Мінфіну та НБУ.

Як зауважується в документі, реформування існуючої системи необхідно для того, щоб впоратися з очікуваним зростанням кількості заявників на отримання субсидій і стримати фінансові витрати одночасно із забезпеченням захисту вразливих сімей.

«Зокрема:
- і 1 липня 2015 року ми запровадили прив’язку отримання пільг на споживання енергоносіїв до доходів. Зокрема, право на пільги по всіх категоріях пільговиків (окрім інвалідів, військовослужбовців, ветеранів військової служби та правоохоронних органів, та осіб, котрі постраждали від Чорнобильської катастрофи – у відповідності до Закону 76-VІІІ від 28 грудня 2014 року) було обмежено групою домогосподарств, чий щомісячний дохід на одну особу менше соціальної податкової пільги (1710 грн в 2015 році). Більше того, ми запровадимо необхідні законодавчі та регулятивні зміни для забезпечення з 1 грудня 2015 року правила, за яким категорії громадян, яким пільги у відповідності до Закону 76- VІІІ/2014 надаються з урахуванням середньомісячного доходу сім’ї могли обирати між програмою пільг та програмою субсидій, однак не обидві.
- до 31 липня 2015 року на базі поточних технічних можливостей ми забезпечимо централізовану систему моніторингу характеристик домогосподарств, що беруть участь у програмах пільг і пільг по ЖКГ (кількість одержувачів, оцінки доходу сім`ї, суми субсидій і т. д.). Наразі ми можемо отримувати більшу частину необхідної інформацію і розпочнемо користування системою з наявними показниками з тим, щоб до 1 жовтня 2015 року додати інші. Ми будемо регулярно аналізувати цю інформацію щоб упевнитися, чи дві існуючі програми дійсно надають необхідну допомогу. Такий аналіз слугуватиме основою розробки реформ у 2016 році, як це описано далі.
- до 31 травня 2016 року ми реформуємо програму соціальної допомоги з послуг ЖКГ шляхом (і) зменшення охоплення програмою пільг з тим, щоби нею користувалися лише категорії громадян, яким пільги продовжують надаватися без урахування середньомісячного доходу сім’ї у відповідності до Закону 76-VІІІ/2014, (іі) злиття всіх програм допомоги з оплати енергоресурсів в єдину програму субсидій на послуги ЖКГ і (ііі) переглянемо формулу розрахунку виплат за розширеною програмою надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, провівши консультації з експертами МВФ для того, щоб спрямувати допомогу найуразливішим сім’ям і забезпечити стимули для енергоефективності. Сукупні фінансові витрати для всіх соціальних програм, пов’язаних із споживанням енергоносіїв (пільги та субсидії) будуть встановлені на рівні 43 млрд гривень. Всі ці компоненти реформи будуть структурним маяком на кінець травня 2016 року», - йдеться в документі.

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

10.08.2015 1:30 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2024 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.