В центре внимания

ТОП-100: Порошенко – єдиний з першої десятки, чиї активи зросли за рік

ТОП-100: Порошенко – єдиний з першої десятки, чиї активи зросли за рік

Активи всіх бізнесменів першої десятки ТОП-100 найбагатших українців різко впали в ціні. Крім одного – президент Петро Порошенко піднявся в списку з дев’ятого на шосте місце після того, як його бізнес за рік зріс в ціні на 20%, до $979 млн.

Редакція «Нового времені» (раніше у складі докурченківського Кореспондента) і компанія Dragon Capital складають рейтинг вже десятий рік поспіль.

Порошенко піднявся в рейтингу за рахунок підвищення вартості кондитерського бізнесу, який навіть в умовах глибокої кризи активно розвивається – будує нові потужності і освоює нові ринки. За розміром статків він майже наздогнав газового олігарха Дмитра Фірташа. І тепер від психологічної позначки в $1 млрд його відділяє зовсім небагато – якихось $21 млн.

Бізнес глави держави розвивається дуже успішно. Саме тому наприкінці минулого року Порошенко заявив, що продасть Roshen та інші свої активи, крім телевізійного П’ятого каналу. Але поки цього не сталося.

Пояснення: мовляв, у нинішній політичній та економічній ситуації за кондитерську імперію президента багато не дадуть. За даними агентства Bloomberg, компанія Nestle, один з найбільших світових гравців, пропонувала за неї Петру Порошенку $1 млрд. Але власник оцінив Roshen втричі дорожче.

Між тим, в червні польські ЗМІ повідомили, що компанія президента України відкрила офіс у Варшаві і планує увійти в п’ятірку найбільших виробників кондитерських виробів Польщі. А у вересні Roshen заявила про плани побудувати нову бісквітну фабрику в Борисполі.

Раніше компанія відкрила 14 нових фірмових магазинів і почала будувати новий карамельний цех на Вінницькій кондитерській фабриці. Бурхливе зростання Roshen відбувається на тлі загального скорочення обсягу випуску кондитерських виробів в країні. За даними Укркондпрому, в 2014 році він впав на 20%.

Непогано йдуть справи і в банківському бізнесі Порошенко. На тлі повного колапсу фінсистеми, коли закрилися майже 60 банків, а активи в цілому по країні майже не зросли, Міжнародний інвестиційний банк президента наростив свої на 84,8 %.

Експерти пояснюють це тим, що в кризу багато хто бачать у банку глави держави тиху гавань. Бізнес-успіхи Порошенко деякі ЗМІ пояснюють протекцією. Приміром, журналісти Радіо Свобода, що випускають програму Схеми, виявили: землю під нову бісквітну фабрику Roshen Бориспільська міськрада видала без земельного аукціону.

Такого Вы еще не видели! Посмотрите сами!

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

01.11.2015 15:21 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2024 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.