Українці житимуть за новими соціальними нормами
Уряд схвалив проект Постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 6 серпня 2014 р. №409», яка передбачає удосконалення низки державних соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг в межах яких надаються пільги та житлові субсидії.
Відтак, встановлені розмежовані за часом обсяги електроенергії у разі використання її для індивідуального опалення.
Примітно, для абонентів, котрі користуються послугою ЦО та лічильником, встановлено соціальний норматив – 0,0548 Гкал на 1 кв. м. опалювальної площі на місяць в опалювальний період.
Проект Постанови також передбачає запровадження соцнормативів на вивезення рідких побутових відходів – 4 куб. м на одну особу на місяць. Якщо ж послуга централізованого водопостачання та водовідведення відсутня - 25 л на добу на одну особу.
Актом визначено і соцнорму постачання холодної води у 4 куб. м на одну особу на місяць у разі відсутності централізованого ГВП понад 14 діб.
Окрім того, Уряд запровадив механізм зміни застосування соціальної норми споживання газу.
«Встановлюється соціальна норма в розмірі 1200 куб. м на весь опалювальний сезон», - повідомив Арсеній Яценюк.
Також, Кабмін вніс зміни до порядку перерахунку вартості опалення підприємств ЖКГ, який буде проводитися в щомісячному режимі в залежності від зовнішніх температур.
В цей час, Мінсоцполітики прогнозує, що до кінця року до місцевих органів соцзахисту населення за оформленням субсидій звернеться щонайменше один мільйон українських родин.
Що стосується газового питання, у суботу Україна завершила процес відбору 2 млрд куб. м російського газу, які були передбачені контрактом, укладеним у Брюсселі.
«Нафтогаз» розрахувався з РФ за 2 млрд куб. м газу за ціною 227,36 доларів за 1 тис. куб м.
При цьому, Голова правління НАК «Нафтогаз» відмітив, що Україна у наступному році може повністю обійтися без закупівлі російського газу.
Натомість, у РФ занепокоїлись обсягами газу в українських сховищах. Тамтешні чиновники заявляють про можливі ризики для Києва взимку, якщо не будуть продовжені закупки газу з Росії.
Хоча, в Міненерго повідомили, що запасів газу в українських ПСГ достатньо.
«До кінця поточного року, ми збільшимо запас до 17,2 млрд куб. м. Це більше ніж торік, знову ж таки нагадую про зниження споживання», - сказав Міністр Володимир Демчишин.
Також, у Міненерго не бачать причин для зниження тарифів на газ для населення. За їх підрахунками 40% споживачів можуть заплатити за газ.
«Низький рівень оплати не повинен бути причиною для перегляду тарифів. Ті, хто не може заплатити, повинні звернутися за субсидіями і держава повинна компенсувати різницю у відповідності з законом. За нашими підрахунками, щонайменше 40% споживачів можуть заплатити за газ», - сказав пан Демчишин.
Зниження ж максимального тарифу на газ для населення українцям «пророкують» в 2016 році за умови, стабільності курсу гривні і падінні цін на світових ринках. Зокрема, про це заявив Голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.
Поміж тим, відсьогодні вступають в силу нові ціни на природний газ для промислових споживачів, бюджетних та інших організацій.
«Нафтогаз» з 1 листопада скоригував ціни на газ для зазначених категорій споживачів у нерегульованих сегментах в залежності від умов оплати та обсягів постачання. Газ реалізовуватиметься за цінами від 5 739 грн/тис. куб. м до 6 470 грн/тис. куб. м без урахування податків та вартості транспортування. А цінова пропозиція для нерегульованих сегментів ринку буде коригуватися та оприлюднюватися щомісяця.
Вы не поверите! Как такое вообще возможно?!
02.11.2015 16:51 | Ольга Глазурина