В центре внимания

На українські землі прийшла унікальна «потрійна» посуха

На українські землі прийшла унікальна «потрійна» посуха

У цей час на більшій частині території України спостерігається посуха, яку можна назвати унікальною. А аграріям півдня України необхідно пристосовуватися до нових кліматичних умов і йти по шляху відродження систем зрошення.

Про це у своєму виступі на Українському аграрному конгресі в Києві заявила головний агрометеоролог Укргідрометеоцентру Тетяна Адаменко, інформує «АПК-Інформ».

«Унікальність посухи поточного року в Україні полягає в тому, що вона об’єднує відразу три види посухи — грунтову, атмосферну і гідрологічну», — уточнила експерт.

Також Адаменко зазначила, що під впливом зазначеного явища в цей час перебуває велика частина України.

«Станом на 15 жовтня запаси вологи були оптимальними лише в Одеській та західних областях України. У Житомирській, Вінницькій, Черкаській і більшій частині Сумської області вони були недостатніми, а ситуацію в Київській, а також центральних, східних і південних областях можна класифікувати як посуху», — пояснила експерт.

Говорячи більш докладно про ситуацію в південних областях України, Тетяна Адаменко повідомила, що, грунтуючись на результатах дослідження зміни клімату, можна зазначити суттєве зростання теплових ресурсів (підвищення температури повітря, особливо в зимовий та літній періоди), починаючи з 2001 року, при незмінній зволоженості.

«В результаті цього регіон може в підсумку перейти із зони ризикованого землеробства в зону надзвичайно ризикованого землеробства, із загрозою опустелювання в окремих районах», — констатувала експерт.

У зв’язку з цим, на її думку, аграріям півдня України необхідно пристосовуватися до нових кліматичних умов і йти по шляху відродження систем зрошення в регіоні.

Вы не поверите! Как такое вообще возможно?!

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

18.10.2015 6:04 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2018 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.