В центре внимания

В Україні через тиждень запускають захищений мобільний зв'язок

В Україні через тиждень запускають захищений мобільний зв'язок

Послугу криптографічно захищеного мобільного зв'язку TACITUS, призначену для забезпечення захисту від прослуховування мобільного голосового зв'язку та обміну кодованими SMS-повідомленнями планує вже з 15 липня запустити українська компанія «Де-ком» в партнерстві з «Спеціальними інтегральними системами». Послуга буде доступна в мобільній мережі «Астеліт» (Life:), з якою компанії вже підписали угоду.

За його словами, TACITUS - це програмне забезпечення, яке встановлюється на мобільні телефони на базі операційної системи Android 4.1 і вище без внесення будь-яких змін в апаратну частину терміналу.

А директор ТОВ «Де-ком» Анатолій Кириленко не лише підтвердив виданню інформацію, але й повідомив, що запуск відбудеться на базі мобільного оператора Life:).

«Нашою технологією вже користується достатня кількість людей, яких ми бачимо по телевізору. У тестовому режимі, - заявив Кириленко.

Він також розповів, що бажаючи скористатися технологіє для шифрування своїх розмов повинні заплатити за разову ліцензію на TACITUS $150-200, ще 50-70 гривень абоненту потрібно буде платити щомісяця за обслуговування.

В Україні через тиждень запускають захищений мобільний зв'язок

Вибір запуску нової технології на базі Life:), за словами директора «Де-ком», зумовлено лише тестами, які показали, що в їх 3G-мережі технологія наразі працює найкраще. Але до 15 липня планують завершити тестування у стандарті CDMA, що використовує «Інтертелеком».

Технологія TACITUS розроблялася з 2009 року, а в 2014 році отримала атестат Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації на відповідність вимогам криптографічного захисту. Вона працює в 3G і в GPRS мережах з можливістю обміну захищеним повідомленнями об'ємом до 1024 символів. При цьому мобільний термінал може одночасно використовуватися також для звичайних дзвінків. TACITUS дозволяє об'єднувати абонентські термінали в групу, проводити обмін захищеними переговорами і СМС, як при використанні каналів мобільного зв'язку в межах України, так і в міжнародному роумінгу.

Згідно з даними з ЄДР засновниками «Де-ком» є Сергій Базильський, Віктор Казаков, Валентина Кириленко, Михайло Рижухін і Наталія Чернега. Засновники ТОВ «Спеціальні інтегральні системи» Михайло Рижухін і Наталія Чернега.

Анатолій Кириленко розповів, що вже тривалий час працює в сфері телекомунікацій, зокрема і в МТС раніше. У 2010-2011 роках він очолював ДП «Українські спеціальні системи» (підконтрольне Держспецзв'язку), яке раніше також надавало послуги мобільного конфіденційного зв'язку для держорганів і корпоративних замовників.

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

07.07.2015 9:05 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.