В центре внимания

Яким буде курс гривні до Нового року

Яким буде курс гривні до Нового року

У цьому році гривня продовжить коливатися у межах, визначених трохи раніше.

Такий прогноз дав економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

«Зараз існує умовний коридор, «умовний», тому що він ніде формально не закріплений, і Нацбанк може змінювати його без будь-яких попереджень. Рамки коридору — 21-23 гривні за долар. Думаю, до кінця року коливання будуть проходити в цих межах. Основні фактори, які впливають на курс, це попит на валюту з одного боку і пропозиція валюти з іншого. Обсяг пропозиції в першу чергу залежить від успішності наших експортних операцій та від того, якими будуть домовленості із зовнішніми кредиторами, особливо з МВФ, який надає нам велику частину кредитів в іноземній валюті на сьогоднішній день, — сказав експерт.

Якщо розглядати ситуацію з точки зору попиту, то тут мова йде про попит на валюту для того, щоб покрити імпорт, а також попит з боку різноманітних приватних інституцій для виплат, в першу чергу, приватних боргів, а також попит з боку економічних агентів (як бізнесу, так і населення), які набувають частину валюти як засіб заощадження.

Схоже, сьогодні населення вже менше турбуватися про подальше ослаблення гривні і, відповідно, не купує так багато валюти. Відповідно, цей канал тиску стає не таким значним, як раніше. Тому, вважаю, за $23 курс не переступить, — прогнозує економіст.

Вы не поверите! Как такое вообще возможно?!

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

18.10.2015 18:21 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2018 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.