В центре внимания

Газове питання знову сколихнуло Україну

Газове питання знову сколихнуло Україну

Перший тиждень грудня приніс багато розмов щодо закупівлі природного газу у наступному році. Так, Україна з початку опалювального сезону, з 15 жовтня по 29 листопада, скоротила запаси «блакитного» палива у своїх підземних сховищах майже на 800 млн куб. м. Всього за цей період, Україна імпортувала з РФ 2 млрд куб. м природного газу, з країн Європи – 90 млн куб. м.

Зокрема, у наступному році, НАК «Нафтогаз України» сподівається на поставки до 1 млрд куб. м газу в рік з Румунії.

«У цьому питанні ми працюємо, я не впевнений, що ми анонсували до кінця року. Якщо ми правильно говоримо, що з початку майбутнього року є така ймовірність. Ця робота ведеться і я думаю, що навряд чи в цьому році. У наступному році, я припускаю, що нам вдасться», - сказав голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Також, Україна має намір збільшити реверсні поставки газу з території держав-членів ЄС та закликає Брюссель вжити заходів з метою якнайшвидшого відкриття великого реверсу зі Словаччини.

У свою чергу, російський газовий монополіст «Газпром» не очікує, що НАК «Нафтогаз України» до кінця поточного року у зв'язку з важким фінансовим становищем відновить закупівлі російського природного газу, але вимагає від «Нафтогазу» гарантій щодо об’єму закупівлі природного газу у І кварталі 2016 року.

«Газпром» запросив у НАК «Нафтогаз України» гарантійний лист за обсягом закупівель до кінця березня», - заявив голова правління «Газпрому» Олексій Міллер.

При цьому, російський газовий монополіст не має наміру давати знижку на природний газ для України. Росія буде продавати газ Україні за ринковими цінами, як для інших суміжних країн.

У той же час, у Кабміні наголошують, що Україна в змозі пройти зиму без купівлі «блакитного» палива з Російської Федерації.

«Ми зможемо пережити зиму без закупівлі російського газу. Зараз ми працюємо над тим, щоби отримати револьверний кредит на постійну закупівлю газу від країн-членів Європейського Союзу», - заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Окрім того, посадовець повідомив, що Уряд прийняв рішення про затвердження нового статуту НАК «Нафтогаз України», яка в минулому році отримала з бюджету 10 млрд дол. на покриття свого дефіциту. У цьому ж році, ця цифра знизилась в десять разів.

Примітно, конкурсна комісія при Кабміні визначила «Нафтогаз» постачальником газу «останньої надії», адже Компанія була єдиним претендентом.

«Згідно Закону України «Про ринок природного газу», постачальник «останньої надії» - визначений Кабінетом Міністрів постачальник, який не має права відмовити в укладанні договору постачання природного газу на обмежений період часу. Такий постачальник потрібен для безперервного забезпечення споживачів газом у разі ліквідації або банкрутства їх діючого постачальника. Постачальник «останньої надії» зобов’язаний забезпечувати споживачів газом до 60 діб, щоб дати їм можливість укласти договір з іншим постачальником», - йдеться в повідомленні.

Постачальник «останньої надії» затверджується на три роки.

У свою чергу, «Нафтогаз» з 1 грудня знизив ціни на газ для бюджетних та інших організацій, а також для промислових споживачів. У Компанії наголошують, що ціни в перерахунку на долари США , впали на 5%, в порівнянні з листопадом.

«З урахуванням податків та витрат на транспортування газу кінцева ціна закупівлі для цих споживачів у грудні становитиме від 7769 до 8751 грн за тис. куб. м», - йдеться в повідомленні.

Окрім того, в Україні набрали чинності постанови НКРЕКП щодо транспортування, розподілу, зберігання та постачання «блакитного» палива.

У той же час, низка нормативно-правових актів втратили свою силу.

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

06.12.2015 19:46 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2024 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.