В центре внимания

Кабмін хоче зробити те, за що "слугу народу" вигнали з дому

Кабмін хоче зробити те, за що

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді підвищити акциз на лікеро-горілчані вироби й пиво вдвічі - до 141,06 гривні за 1 літр 100% спирту і 2,48 гривні за 1 літр пива.

Про це йдеться в законопроекті №3630 "Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулюванні економічної діяльності в Україні".

Законопроект передбачає також збільшення специфічної ставки акцизного податку на сигарети на 40%, до 318,26 гривні за 1 тисячу штук, і адвалорної - на 3 процентних пункти, до 15%.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що також буде змінено базу оподаткування для адвалорної ставки. Податок пропонується застосовувати до максимальної роздрібної ціни, включаючи ПДВ (на сьогодні ставка застосовується до бази без ПДВ). Зміна бази відповідає законодавству країн ЄС.

Крім того, законопроект передбачає поступове збільшення до 2020 року акцизу на алкогольні напої на 5% і на тютюнові вироби на 7%. Це збільшення пропонується застосовувати додатково до щорічної індексації ставок згідно з індексом споживчих цін.

Як повідомлялося, за рахунок пропонованих змін наступного року Мінфін планує збільшити надходження до держбюджету від акцизного податку, які за підсумками цього року очікуються на рівні 60 млрд.

За словами голови асоціації "Укргорілка" Володимира Остап‘юка, в разі підвищення акцизу мінімальна ціна пляшки горілки 0,5 л становитиме 90 грн, а тризіркового коньяку - 150 гривень.

Експерт зазначив, що підвищення цін призведе до суттєвого зростання рівня тіньової економіки в алкогольній галузі.

Аналогічні прогнози озвучив директор Асоціації виноградарів і виноробів України (АВВУ) Сергій Михайлечко.

За його словами, винороби побоюються, що акциз на столові вина в 1 коп. з пляшки, який зараз виконує функції захисту легального виробника, після підвищення в 5 разів у 2016 році може перетворитися на повноцінний інструмент оподаткування.

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

13.12.2015 21:42 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.