В центре внимания

Коли час виходити із бізнесу та як зробити це правильно? Детальна інструкція.

Коли час виходити із бізнесу та як зробити це правильно? Детальна інструкція.

Коли час виходити із бізнесу та як зробити це правильно? Детальна інструкція.

Товариство з обмеженою відповідальністю може складатися із різної кількості учасників. Інколи трапляється ситуація, коли певній особі потрібно вийти зі складу ТОВ, і, звичайно ж, це неможливо правильно зробити без знання нюансів та правил. Учасником ТОВ завжди є або фізична, або юридична особа, а порядок виходу досить строгий і повинен бути дотриманим.

Для початку потрібно:

  1. Подати заяву на вихід із ТОВ. Якщо частка особи, що хоче покинути ТОВ, складає менше ніж 50%, він може зробити це без згоди інших учасників. Однак якщо вона більш як 50%, потрібна загальна згода, тобто для початку треба подати заяву для розгляду і погодження її іншими учасниками, максимальний термін даного процесу - 1 місяць. Місяць рахується не з дня подання заяви, а з дня отримання її іншими учасниками (її мають отримати всі). Зверніть увагу, дійсність підписів повинна бути затверджена нотаріусом. Звісно, якщо учасник ТОВ усього 1, він не може просто вийти з його складу, в такому випадку можна продати частку.

  2. Другим етапом є внесення змін, які відбулися, до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб. Вихід особи зі складу ТОВ, як і реєстрація ФОП, є важливою зміною, що потребує відповідних документальних підтверджень. Щоб держреєстр зафіксував вихід особи із ТОВ, потрібно: заяву за формою 3, документ про внесення адмінзбору, заява самого учасника, що свідчить про його вихід, згода інших учасників (згадувалась вище). Держреєстр повинен здійснити реєстрацію даних протягом 24-х годин.

  3. Виплата вартості частки учасникові, який покинув ТОВ. Товариство зобов’язане надати колишньому учасникові інформацію про суму, яку він повинен отримати, протягом місяця з того дня, як дізналося про його вихід. Виплата повинна відбутися протягом року. Сума становить суму частки учасника напередодні дня подання заяви про вихід. При згоді обох сторін розрахунок може бути здійснений не коштами, а майном, вартість якого дорівнює вартості виплати.

Варто звернути вашу увагу на те, що іноді у статуті ТОВ вказуються інші умови для виходу учасників. У такому випадку вихід відбувається згідно з правилами статуту. Статутний капітал після виходу одного з його членів зменшується, причому ця інформація теж вноситься у Єдиний державний реєстр. В загальному можна сказати, що процес виходу із ТОВ не складний, проте займає деякий час.

Менеджмент Консалтинг Груп

https://mcg-lv.com/

info@mcg-lv.com

+38 (050) 317 60 01

+38 (067) 290 69 88

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

29.06.2020 14:15 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2021 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.