В центре внимания

У квітні 2016 року тарифи на газ для населення знизять на 25 %?

У квітні 2016 року тарифи на газ для населення знизять на 25 %?

В Україні вже діють нові тарифи на газ для населення. Суми в рахунках істотно зросли, однак багато фахівців вважають, що нині діючі тарифи завищені. Більше того, є думка, що і саме збільшення було неправомірним.

Так, раніше Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною постанову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ), від 3 березня 2015 року про встановлення нових роздрібних цін на газ для населення. Правда, це рішення в силу не вступило, так як була подана апеляція. За словами голови НКРЭКУ Дмитра Вовка, правомірність підвищення тарифів на газ для населення навесні 2015 року тепер повинен встановити Конституційний суд.

Тим не менш питання обґрунтованості нинішніх цін на газ залишається відкритим. На днях голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв повідомив, що зараз узгоджує з Міжнародним валютним фондом питання зниження тарифу для населення в разі падіння ціни імпортного газу до рівня нижче 209 доларів за тисячу кубометрів.

Багато експертів вважають: зменшення тарифу для населення цілком реально, причому відразу на 25 відсотків, або на 1 тисячу 848 гривень за тисячу кубів.

«Для розрахунків ми взяли формулу «Нафтогазу», свідомо абстрагувавшись від поняття національного видобутку та скорочення споживання на 19 відсотків, що неодноразово підкреслював прем’єр-міністр», – повідомив заступник керівника громадської організації «Публічний аудит» Андрій Вигиринский.

«Відштовхуючись суто від вартості імпортного газу (220 доларів за тисячу кубів) та ціни на природний газ як товар (315 доларів) на момент прийняття діючих сьогодні тарифів (березень 2015 року. – ред.), аудитори прийшли до висновку: покриття вартості імпортного блакитного палива в структурі звичайного тарифу для населення складає 70 відсотків.

Розрахунок досить простий. Якщо зараз, при тарифі 7 тисяч 188 гривень за тисячу кубометрів, ціна на газ як товар становить 5 тисяч 44 гривні, то при вартості імпорту в 209 доларів ця ціна знизиться до 3 тисяч 500 гривень. До цієї суми додамо 948 гривень за послуги з транспортування і постачання, а також ПДВ і отримаємо тариф у розмірі 5 тисяч 340 гривень за тисячу кубометрів. Це той тариф, який може діяти для населення вже з квітня наступного року, і в цьому випадку споживачі будуть платити на 25 відсотків менше», – вважає експерт.

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

06.12.2015 21:17 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.