В центре внимания

У Нафтогазі назвали умови, за яких Україна може відновити закупівлю російського газу

У Нафтогазі назвали умови, за яких Україна може відновити закупівлю російського газу

Більш низькі ціни на природний газ на європейському ринку і його достатні запаси в українських газових сховищах дозволять Україні найближчим часом обійтися без закупівель російського газу. Про це заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв у Давосі.

"Зараз купуємо весь газ на європейському ринку. Поки що міняти тактику придбання ми не бачимо необхідності. Тим більше зважаючи на більш вигідні ціни в Європі", - сказав він.

Коболєв уточнив, що закупівлі газу в Європі становлять близько 40 млн куб. м на добу, а підйом газу зі сховищ - близько 90 млн куб. м.

Голова Нафтогазу повідомив, що у випадку дуже сильних холодів протягом тривалого періоду теоретично може виникнути ситуація, коли Україні доведеться закуповувати російський газ.

"Теоретично проблемним моментом для української ГТС завжди був кінець лютого", - нагадав Коболєв.

Він зазначив, що зараз ГТС працює в штатному режимі.

Нагадаємо, 20 січня міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин повідомив, що закупівля Україною російського газу у зв'язку з холодами в січні малоймовірна. За словами Демчишина, питання про необхідність закупівлі додаткових обсягів газу з РФ залежить від того, який обсяг газу можна підняти з українських підземних сховищ.

Як відомо, 25 листопада Газпром заявив, що припинив постачати газ до України через закінчення передоплати. Цього дня Яценюк доручив припинити закупівлю російського газу, але продовжити транспортувати його до Європи.

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

23.01.2016 13:15 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.