В центре внимания

Виробництво пива в Українi пiд загрозою

Виробництво пива в Українi пiд загрозою

Пивоварні прогнозують скорочення виробництва напою в 2016 році на не менш як 20% у разі підвищення акцизу Мінфіном вдвічі до 2,48 грн/л із 1 січня.

Компанії Carlsberg Ukraine і «Ефес Україна» звертають увагу на те, що на тлі військового конфлікту на сході країни, макроекономічної ситуації, падіння купівельної спроможності населення -- виробництво пива у першому півріччі 2015 року скоротилося майже на стільки ж, наскільки за останні шість років (2008-2014) — на 25 і 28% відповідно.

«Пропозиція Мінфіну — не що інше, як короткострокове рішення щодо швидкого наповнення держбюджету, це у довгостроковій перспективі негативно відобразиться як на галузі, так і на економіці країни в цілому», — зазначили у компанії Carlsberg Ukraine.

Обидві компанії зазначили, що якщо регулятор продовжить такі ж дії у напрямку фіскального навантаження на галузь, то через кілька років ринок не зможе повернутися до нормальних обсягів виробництва. За попередніми оцінками корпорації «Оболонь», у 2015 році загальне виробництво пива в Україні скоротиться на 15% і досягне історичного мінімуму — трохи більше як 200 млн дал. «На цьому тлі наміри підвищити ставку акцизу на 100% виглядають нелогічним і непродуманим кроком. Якщо він все ж буде підвищений, то в 2016 році падіння ринку становитиме не менш як 20%», — повідомили в корпорації «Оболонь» (Київ).

Зі слів в.о. генерального директора «САН ІнБев Україна» Дениса Хренова, основна мета ініціативи Мінфіну — наповнення бюджету — відбудеться тільки на папері, оскільки, незважаючи на торішнє підвищення на 42,5% акцизний збір за 9 місяців 2015 року зменшився на 62 млн гривень (на 3,2%) до такого ж періоду 2014 року.

«За 11 місяців року підприємства галузі виробили на 20% менше пива щодо аналогічного періоду минулого року. Тобто вся наша галузь перебуває в глибокій кризі, і вже зрозуміло, що проблеми бюджету за рахунок броварів не вирішити», — наголосив керівник «САН ІнБев Україна».

У зв'язку із цим Хренов закликає уряд до ретельного аналізу можливих наслідків для галузі різкого підвищення акцизів і до конструктивного діалогу.

Всі представники галузі наголошують, що уряд традиційно порушує встановлену законодавством норму про заборону міняти розмір податків і зборів менше ніж за 6 місяців до початку нового бюджетного року.

Позицію броварників про непродуманість ініціативи Мінфіну підтримують і виробники лікеро-горілчаної продукції в Україні, їм запропоновано підвищити акциз в 1,5-2 рази, відповідно до концепції податкової реформи.

Нагадаємо, в оприлюдненій раніше концепції податкової реформи Мінфін пропонує підвищити акциз на пиво в 2 рази з 1,24 до 2,48 гривні/літр із подальшим підвищенням ще на 5% щорічно протягом 2017-2020 років (в 2020 році ставка — 3,01 гривні/літр), на лікеро-горілчані вироби в 2 рази з наявного 70,53 гривні за літр 100% спирту до 141,06 гривні/літр у 2016 році з подальшим щорічним підвищенням на 5% в 2017-2020 роках.

Читайте также
Поделиться ссылкой ВКонтакте Поделиться ссылкой в Facebook Поделиться ссылкой в Twitter Поделиться новостью в ЖЖ Поделиться ссылкой в Моем Мире Поделиться ссылкой в Одноклассниках

06.12.2015 18:15 | Ольга Глазурина

Поиск:

Поиск по сайту
Экономические сводки Украины
Деньги в Украине ВКонтакте
Деньги в Украине в Facebook
Деньги в Украине в Твиттере
Деньги в Украине в Google+
Все права защищены © 2001-2020 Деньги в Украине
Любое копирование материалов с сайта dengiua.com без указания обратной активной гиперссылки на источник запрещено.